PROFESJONALNE I CERTYFIKOWANE
USŁUGI CZYSZCZENIA I DEZYNFEKCJI WENTYLACJI W TRÓJMIEŚCIE

Na wszystkie Państwa pytania dot. instalacji wentylacji oraz czyszczenia i dezynfekcji odpowie
Krzysztof Szczepaniak

508-306-469 | sky-went@o2.pl

Działamy na terenie Trójmiasta (Gdynia, Sopot, Gdańsk) i okolic

SERWIS I DEZYNFEKCJA WENTYLACJI


Proponujemy Państwu szeroką game usług związanych z czyszczeniem i dezynfekcją instalacji wentylacji i klimatyzacji. Polega ona na usuwaniu zalegających w kanałach i przewodach pyłów oraz szkodliwych substancji (dwutlenku węgla, bakterii i grzybów, a także wilgoci i pleśni), przy użyciu specjalistycznych środków dezynfekujących i urządzeń czyszczących.

W ramach bezpłatnej konsultacji wykonamy dla Państwa inspekcję stanu układu wentylacyjnego oraz wycenę usługi czyszczenia kanałów, przewodów i urządzeń (w tym również wymianę filtrów w centralach). Po wykonaniu wszelkich czynności przygotujemy dla Państwa pełną dokumentację zdjęciową oraz protokół wykonanych robót.

DLA KOGO

Kierujemy naszą ofertę do wszystkich Administratorów i Właścicieli budynków. Bez względu na przeznaczenie budynku nasze usługi czyszczenia i dezynfekcji kanałów są przeprowadzane z należytą starannością i przy użyciu najlepszej jakości środków dezynfekujących.
Budynki w których przeprowadzamy nasze usługi to m.in:
urzędy szpitale i placówki medyczne placówki naukowe i oświatowe (uczelnie, szkoły, przedszkola) biurowce galerie handlowe sklepy wielkopowierzchniowe budynki mieszkaniowe lokalu usługowe (salony, studia, gabinety) lokale gastronomiczne (restauracje, bary, piekarnie) hale i magazyny muzea i inne ośrodki kultury

DLACZEGO NALEŻY REGULARNIE SERWISOWAĆ I CZYŚCIĆ WENTYLACJĘ?


Serwisowanie instalacji wentylacji należy wykonywać systematycznie, aby była w pełni wydajna. Co więcej zaniechanie tej czynności może prowadzić do kilku poważnych zagrożeń takich jak:

awarie urządzeń
wprowadzanie do pomieszczeń zanieczyszczonego powietrza
złe samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach
brak odpowiedniej temperatury powietrza napływającego do pomieszczeń
zwiększona intensywność pracy urządzeń i co za tym idzie wzrost kosztów

Serwisowanie urządzeń jest wymagane przez Producenta w celu utrzymania gwarancji. Wykonujemy przeglądy urządzeń wentylacyjnych takich jak wentylatory, centrale wentylacyjne (włącznie z wymianą filtrów) i agregatów. Każdy nasz serwis zakończony jest protokołem, który jest podstawą do podtrzymania gwarancji urządzeń.

Czyszczenie sieci kanałów wentylacyjnych jest usługą oferowaną przez niewiele firm na polskim rynku. Uwarunkowane jest to wymaganiami jakie należy spełnić przy wykonywaniu tego typu czynności - dotyczy to specjalistycznego sprzętu oraz wysokiej klasy środków dezynfekujących.

Czynności te są bardzo istotne, ponieważ mają bezpośredni wpływ na samopoczucie i kondycję osób znajdujących się w pomieszczeniach. W kanałach zalegać mogą szkodliwe substancje, pyły, bakterie i wilgoć. Są one niezwykle niebezpieczne dla naszego układu oddechowego, i mogą powodować problemy z oddychaniem, kaszel i bóle głowy.

Stan czystości przewodów wentylacyjnych jest regulowany odgórnie, przez normy wprowadzone przez Unię Europejską i egzekwowane przez odpowiednie organy państwowe od administratora lub właściciela budynku.
Poniższa klasyfikacja prezentuje z jaką częstotliwością należy wykonywać czynności czyszczenia i dezynfekcji w zależności od przeznaczenia i funkcji obiektu.

Rotobrush BrushBeast


SYSTEM ROTOBRUSH
Rotobrush to urządzenie przeznaczone do czyszczenia przewodów wentylacyjnych w systemach wentylacji mechanicznej. Sprzęt łączy w sobie funkcję mechanicznego czyszczenia przy pomocy szczotek, oraz odciągu zanieczyszczeń.

4 SILNIKI SSAWNE
BrushBeast to najpotężniejszy system w ofercie Rotobrush. Dzięki zastosowaniu 4 silników ssawnych odpowiedzialnych za odciąg, z łatwością usuniemy nawet najgrubsze warstwy pyłu i kurzu zalegającego w kanałach wentylacyjnych. Standardowo urządzenie jest również wyposażone w oddzielny silnik napędzający wałek zakończony szczotką do prędkości 450 obr. / min.

SYSTEM SSAWNO-CZYSZCZĄCY
Szczotka czyszcząca obraca się z prędkością 450 obrotów na minutę, skutecznie oddzielając zanieczyszczenia z wewnętrznych ścian kanałów wentylacyjnych. Oderwane zanieczyszczenia są następnie zasysane przez dysze znajduje się za głowicą szczotki. Ten system gwarantuje, że kanały wentylacyjne zostaną skutecznie oczyszczone. W związku z tym, iż wałek napędzający szczotkę jest schowany wewnątrz węża ssawnego, nasze urządzenie jest bezpieczne dla każdego rodzaju kanałów, w tym także przewodów typu flex

OPATENTOWANA KONSTRUKCJA
BrushBeast został zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania. Specjalne ścianki pozwalają na szybkie zwijanie węża ssawno-czyszczącego. Modułowa konstrukcja sprawia, że transport urządzenia i czyszczenie kanałów wentylacyjnych są bardzo łatwe.

TYPOWE ZASTOSOWANIA
Na podstawie kilkuletnich doświadczeń z użytkowania maszyn Rotobrush polecamy ten sprzęt do czyszczenia kanałów wentylacyjnych w: – Szpitalach – Klinikach / Gabinetach specjalistycznych – Biurowcach – Urzędach – Szkołach / Uniwersytetach – Obiektach handlowych – Obiektach usługowych – Budynkach użyteczności publicznej – Domach mieszkalnych – i wielu innych.

CERTYFIKATY ITD


SKY WENT TRÓJMIASTO
Eksperci od wentylacji i remontów

sky-went@o2.pl

WENTYLACJA I SERWIS
Krzysztof Szczepaniak 508-306-469

REMONTY
Krzysztof Szczepaniak 508-306-469
Janusz Płotka 697-457-623