SPECJALISTYCZNE I KOMPLEKSOWE
USŁUGI MONTAŻU I SERWIS WENTYLACJI W TRÓJMIEŚCIE

Na wszystkie Państwa pytania dot. instalacji wentylacji oraz czyszczenia i dezynfekcji odpowie
Krzysztof Szczepaniak

508-306-469 | sky-went@o2.pl

Działamy na terenie Trójmiasta (Gdynia, Sopot, Gdańsk) i okolic

MONTAŻ WENTYLACJI


Oferujemy Państwu usługi z zakresu instalacji wentylacji mechanicznej i hybrydowej przy wykorzystaniu najlepszej jakości materiałów i urządzeń dostępnych na rynku.

Polegając na naszym wieloletnim doświadczeniu jesteśmy w stanie zrealizować projekty na każdym rodzaju inwestycji od osiedli mieszkaniowych po rozbudowane i wymagające systemy stosowane przy takich projektach jak oczyszczalnie ścieków, obiekty muzealne czy placówki medyczne.

Podejmujemy się również zadań związanych z naprawą lub przeróbką instalacji już istniejących.

SERWIS I DEZYNFEKCJA WENTYLACJI


Proponujemy Państwu również szeroką game usług związanych z czyszczeniem i dezynfekcją instalacji wentylacji i klimatyzacji. Polega ona na usuwaniu zalegających w kanałach i przewodach pyłów oraz szkodliwych substancji (dwutlenku węgla, bakterii i grzybów, a także wilgoci i pleśni), przy użyciu specjalistycznych środków dezynfekujących i urządzeń czyszczących.

W ramach bezpłatnej konsultacji wykonamy dla Państwa inspekcję stanu układu wentylacyjnego oraz wycenę usługi czyszczenia kanałów, przewodów i urządzeń (w tym również wymianę filtrów w centralach). Po wykonaniu wszelkich czynności przygotujemy dla Państwa pełną dokumentację zdjęciową oraz protokół wykonanych robót.

Więcej na temat dezynfekcji Więcej o dezynfekcji

CZYM SĄ SYSTEMY WENTYLACJI?


Najistotniejszą funkcją systemu instalacji jest zapewnienie komfortu i dobrego samopoczucia osobom znajdującym się we wnętrzach biur, sal szkolnych i wykładowych, gabinetach czy restauracjach, dzieje się to dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

Powietrze, które znajduje się w pomieszczeniach zostaje zużyte – zawiera dwutlenek węgla oraz substancje i składniki pochodzące z otoczenia np. z farb, z materiałów z tworzywa sztucznego, z pomieszczeń socjalnych i kuchennych. Dlatego tak ważne jest, aby powietrze znajdowało się w ciągłym obiegu i było wymieniane na świeże.

Dzięki siłom napędowym powietrze przemieszcza się – w wentylacji grawitacyjnej siłą jest różnica między powietrzem cieplejszym i chłodniejszym. Podobnie jak w pogodzie powietrze cieplejsze jest wypychane przez powietrze zimne. W przypadku wentylacji pomieszczeń odbywa się to przez kratki i kanały, które wyciągają powietrze cieplejsze – zużyte, a dostarczają chłodne – świeże przez nieszczelności.

Na podobnej zasadzie działa wentylacja mechaniczna, jednak żeby wymusić cyrkulację powietrza jest ona wspomagana urządzeniami – wentylatorami. System wentylacji mechanicznej można podzielić na trzy układy: nawiewny, wywiewny i nawiewno-wywiewny. Pierwsze dwa systemy polegają na wytworzeniu ciśnienia, które w zależności wypychają lub wymuszają napływ powietrza. System łączony wypycha powietrze i doprowadza świeże, a jego działanie wymaga dodatkowego urządzania – rekuperatora.

Ten prosty schemat przedstawia jakie jest najważniejsze zadanie systemów wentylacyjnych, oczywiście w zależności od przeznaczenia lokalu lub budynku systemy stają się dużo bardziej rozbudowane.

Nasza firma zrealizuje dla Państwa każdy projekt układu wentylacji od pojedynczych lokali usługowych po wielokondygnacyjne budynki biurowe, użyteczności publicznej czy osiedla mieszkaniowe. Przygotujemy pełną wycenę zaprojektowanego układu i kompleksowo go wykonamy w sposób zgodny ze sztuką budowlaną, fachowy i szybki.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE


Rury
WENTYLACJA
DLA: JAKIŚ INWESTOR
Stacje
WENTYLACJA
DLA: JAKIŚ INWESTOR
Czyszczenie inst. wentylacji - Restauracja Stek House w Gdańsku
WENTYLACJA
DLA: JAKIŚ INWESTOR
Czyszczenie instalacji wentylacji - Siłownia Energy w Gdyni
WENTYLACJA
DLA: JAKIŚ INWESTOR
Czyszczenie i dezynfekcja - Chatka Puchatka Żłobek i Przedszkole w Gdańsku
WENTYLACJA
DLA: JAKIŚ INWESTOR

SKY WENT TRÓJMIASTO
Eksperci od wentylacji i remontów

sky-went@o2.pl

WENTYLACJA I SERWIS
Krzysztof Szczepaniak 508-306-469

REMONTY
Krzysztof Szczepaniak 508-306-469
Janusz Płotka 697-457-623